DUYURULAR

50. DÖNEM AMATÖR DENİZCİ SEMİNERİ

Değerli Deniz Dostları,

1988 yılında DEÜ. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nde başlanan ve yirmi yedi yılda 2500 den fazla deniz severin katıldığı "Amatör Denizci ve Yat Kaptanı Yetiştirme Kursu", seminer şeklinde Ekim 2011 den bu yana derneğin yeni yerinde, şehir merkezinde sürdürülmektedir. Bu yıl Ekim ayında, bu seminerin 50.sini açmayı planlamış bulunmaktayız.

50. dönem semineri ile ilgili her türlü bilgiyi ekte bulunan dokümanda bulabilirsiniz.

Seminer kayıtları 6 Eylül 2015 Salı gününden başlayarak dernekte yapılacaktır. Ancak kontenjan sıkıntısı olmaması için bu e-postaya cevap olarak ya da prdd@prdd.org adresine bir e-posta atarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt için bir fotoğraf gereklidir. Kayıt esnasında verilecek olan form doldurulur ve kayıt bedeli ödenir.

Bu seminere,  Deniz ve Doğa severler,  Denizcilik, Yatçılık bilgisi edinmek isteyenler,  Amatör Denizci Belgesi almak isteyenler ve  Deniz hizmetini tamamlamış, Yat Kaptanlığı sınavına girme hakkı kazanmış Usta Gemiciler katılabilirler.

Seminer sonunda katılımcılara katılım belgesi verilir. Bu belge derneğimizde yapılan seminere katılmış olduğunun onur belgesidir. Ehliyet yerine kullanılamaz.

Bu seminerden alınacak bilgilerle aşağıdaki belgelerin sınavlarına girilebilir:

* Amatör Denizci Belgesi (Liman Başkanlığının açtığı sınav sonucu alınır)

* Tahditli Telsiz Operatörü Belgesi (Liman Başkanlığının açtığı sınav sonucu alınır.)

* Yat Kaptanı (Yat Kaptanı sınavına girme hakkını kazanan usta gemiciler, Denizcilik Müsteşarlığının açtığı sınav sonucu alır.)

“DENİZE İNİS RAMPALARI” PROJESİ

(İzmir) Piri Reis Denizcilik Derneği olarak, sırtını denize dönmüş halkımızı biraz olsun denize yönlendirmek ve denizi kullanarak korumasını sağlamak amacıyla yıllardır peşinden koştuğumuz bir proje için imza kampanyası başlatmış durumdayız.

Tekne almak isteyen, ancak akşam olunca teknelerini koyacak yer bulamadıkları için almaktan vazgeçen İzmirliler için TEKNE PARK kampanyası. Dernek olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne proje dosyasını verdik. Tüm deniz sevenleri bu kampanyayı desteklemeye davet ediyoruz.

kampanyaya imza vermek için tıklayınız

proje sunum dosyasını indirmek için tıklayınız

49. Dönem Amatör Denizcilik Semineri kayıtları başladı !

Amatör Denizci ruhunun yayılması ve geliştirilmesine destek olmak. Denizci bir toplum olabilmemiz için Amatör Denizciliğin geliştirilmesine ve geniş kitlelere öğretilmesine katkı sağlamak. 1988 yılında DEÜ. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nde açılmaya başlanan ve yirmi yedi yılda 2500 den fazla deniz severin katıldığı "Amatör Denizci ve Yat Kaptanı Yetiştirme Kursu", seminer şeklinde Ekim 2011 den itibaren derneğin yeni yerinde, şehir merkezinde sürdürülmektedir.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Piri Reis Denizcilik Derneği'nin bu ayın konuğu; Sayın Cem Liman. Mordoğan' dan balığa çıkanlar bilirler, Kalamar tutmanın keyfini ve sevgili kaptanın tekniğini. Sayın Liman' dan Panama bandralı "Gofer B" kuru yük gemisinin son fırtınada çapasından kurtularak Mordoğan balıkçı barınağına giriş öyküsünü de dinleyeceğiz. 4 Mart Çarşamba Günü tüm deniz severler ile Pasaport' ta, denize karşı buluşmak dileğiyle.

Piri Reis Denizcilik Derneği

Adres

Mithatpaşa Caddesi Özgür Apt. No: 353/1 Daire: 2 Küçükyalı Konak İZMİR

Telefon

0 533 742 83 55

 

Piri Reis Denizcilik Derneğini

Sosyal Medyada Takip Edin